Digihive Digihive
Menu
SK

SEO

SEO (t.j. Search Engine Optimalization) je jedným z kľúčových nástrojov online marketingu. Optimalizácia webu pre vyhľadávače je úzko spätá s ďalšími činnosťami, od copywritingu a analýzy kľúčových slov, cez link building až po testovanie UX. Jej cieľom je zaistiť prednú pozíciu vo vyhľadávaní na Googli či Sezname prostredníctvom neplatených výsledkov, web vďaka tomu zviditeľniť a tým pádom aj zvýšiť návštevnosť. Budovanie kvalitnej SEO stratégie zaberie čas a energiu, odmení vás ale dlhodobým zvýšením počtu relevantných návštevníkov a vyššími ziskami. Optimalizácia pre vyhľadávače vám zjednoduší špecializované nástroje, ako je napr. Collabim alebo Marketing Miner.

V rámci SEO platí niekoľko dôležitých pravidiel pre to, aby ste uspeli:

  1. Je potrebné byť tzv. search engine friendly.
  2. Zároveň je žiadúce vytvárať kvalitný, relevantný a zaujímavý obsah odpovedajúci najviac hľadaným kľúčovým slovám.
  3. Zahrnúť do stratégie linkbuilding, t.j. odkazy z ostatných webových stránok. Kvalitné spätné odkazovanie vám zaistí autoritu a dôveryhodnosť.
  4. A v neposlednej rade je v rámci SEO potrebné byť vytrvalý a trpezlivý, výsledky optimalizácie sa totiž nedostavia ihneď.

Bez SEO sa v dnešnom online svete neobídete, ideálne ale je, ju doplniť o PPC kampane pre dosiahnutie maximálnej efektiivity.

Títo klienti to už vedia